your ads here

advertisement

Domov » Vinohradnícka oblasť

Vinohradnícka oblasť

Untitled_HDR1Vinice s rozlohou 44ha sa nachádzajú vo viničných oblatiach Hrubé pole a Náklo (vinárska obec Ratíškovice) a Úlehle (vinárska obec Mutěnice) v Slováckej vinárskej podoblasti. Na túto plochu vinohradov boli nakúpené moderné spracovateľské technológie, ktoré sú umiestené v objekte zámockej sýpky v Miloticiach.

Pôdy sú čiernozeme, na jemných piesočnatých a vápnitých íloch panonského bzeneckého a dubňanského súvrstvia. Svojou štruktúrou sú vhodné k pestovaniu ako bielych, tak modrých odrôd vinnej révy a vďaka teplotnému podnebiu tkz. „Moravskej sahary“ s malým množstvom zrážok majú v rámci Slováckej vinárskej podoblasti predpoklad dobrého zrenia taktiež aj u neskorých odrôd ako je Rýzling rýnsky.

 

Odrody vín

Odrody pre biele vína sú zastúpené  najmä Rýzlingom rýnskym, Ryzlingom vlašským, Neuburským, Veltlínským zeleným, Veltlínským červeným ranným, z burgundských odrôd Rulandským šedým a Chardonnay.  Z aromatických odrôd disponuje vinárstvo Muškátem moravským, Tramínem červeným, Sauvignonem a Müllerom Thurgau. Pro produkci ružových a  červených vín je zastoupené vysoko kvalitné Rulandské modré, Frankovka, Zweigeltrebe, Nitra, Neronet, André, Svatovavrinecké a Portugal modrý.